1955 yılında tamamıyla köy ustaları tarafından taştan yapılmıştır. Köyümüzün bütün işlerinde olduğu gibi rahmetli Hacı Musa İyimaya’nın çok sayıda mahalle çeşmesi, yol yapımı ile cami yapımında da üstün hizmetleri olmuştur. 

Caminin yanında ahşap bir mektep, mescit ve köy odası toplantı yeri olarak da kullanılmak üzere ilk yerleşim döneminde yapılmış ancak, 1981 yılında yeniden inşa edilmiştir.

Cami içinde 1975 yılına kadar 2 adet halı vardı ve geri kalanı kilim veya cecimlerden oluşuyordu.

1977 yılına kadar ezan, cami önündeki taş üzerinden okunuyordu. Minare yapılana kadar elektrik olmadığı için hoporlör ile daha sonra da minareden okunmaya başladı. İlk akülü hoporlörü Muhtar Ahmet GÜMÜş almıştır. Fakat yıllarca taş üzerinden ezan okuyan Musa dedeye o hoporlörden ezan okumak maalesef Aralık 1977'de vefatı nedeniyle nasip olmamıştır.

Caminin iç mimari süslemesi Muhtar Yusuf Çetin döneminde 1982 yılının Temmuz ve Ağustos aylarında yapılmıştır.

1985 yılında ise caminin çevre duvarı ve diğer eksiklikleri imece usulüyle köylülerimizce Muhtar Üzeyir Yılmaz döneminde yapılmıştır.

Cami minaresi ise 1990 yılında muhtar Veysel Koçak döneminde yapılmıştır. Caminin iç dekorasyonu yine hayırsever köylülerimizin yardımıyla bugünkü durumuna kavuşmuştur.