• Yetenekli, baþarýlý  ve becerikli insanlarýmýzýn her gün arttýðýný söyleyebiliriz . Üniversite mezunlarýmýz ile gurur duymaktayýz. Köyümüzde doðmuþ halen  yurt içinde ve yurt dýþýnda çalýþan (milletvekili, avukat, öðretim elemaný, veteriner hekim, subay, mühendis, bürokrat, çok sayýda öðretmen, polis, devlet memuru  ve din görevlileri) insanlarýmýz vardýr. Tespit edebildiklerimiz þunlardýr:
  1. Av.Ahmet Ýyimaya: Ankara Üniversitesi, Hukuk Fakültesi,  100 puan ortalamasýyla mezun olmuþtur. Avukat,  20. ve 21. dönem Amasya Milletvekili, TBMM Eski Anayasa Komisyonu Baþkaný , 23.,24. dönem Ankara Milletvekili, TEMA Vakfý Kurucu üyesi,  hâlen TBMM Adalet Komisyonu Baþkaný
  2. Halis Gümüþ:Eðitimci, Berlin Ýlköðretim Okulu Öðretmeni, Eðitim Sendikasý Temsilcisi, Almanya
  3. Yunus Koçak:   Emekli Banka Müdürü,  TURHAL
  4. Ahmet Çetin: Emekli Nüfus Müdürü, Ankara
  5. Üzeyir Ýyimaya :Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Maliye Bakanlýðý, Genel Müdür,  Hesap Uzmaný , Ankara
  6. Abdullah Köse: Emekli öðretmen ve Eski Turhal Belediye Baþkan Yardýmcýsý
  7. Ahmet (Hacý Bekir) Ýyimaya: Konya Yüksek Ýslam Enstitüsü, Öðretmen,ÝHL  Müdürü, yönetici,emekli *TURHAL
  8. Osman Yýldýz: Öðretmen, yönetici, Amasya Musiki Cemiyeti Baþkan Yardýmcýsý ve neyzen, Amasya
  9. Selim Gümüþ: Eðitim Yüksek Okulu, Öðretmen, yönetici, Turhal, (2007 yýlýnda vefat etti.)
  10. Nail Koçak: Amasya Eðitim Yüksek Okulu,  Öðretmen, Amasya Gazi  ÝçÖ.O. yönetici, Amasya
  11. Osman Ýyimaya:  Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Bayýndýrlýkve Ýskan Bakanlýðý, Harita Mühendisi , Ankara
  12. Muhittin Ýyimaya: Uludað Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi, Veteriner Hekim, Tarým Bakanlýðý, Ankara
  13. Öðr.Gör.Muhittin Gümüþ hhtp://www.muhittingumus.com: Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coðrafya Fakültesi Türkoloji Bölümü mezunu, Ankara Üniversitesi TÖMER'de Öðretim elemaný ve yöneticilik( TÖMER Baþkan Yardýmcýlýðý ve Müdürlük) yaptý (1987/1998).  Kýrgýzistan-Türkiye MANAS Üniversitesi'nde  Öðretim Görevlisi, Modern Diller Yüksek Okulu kurucu Müdürü, Senato Üyesi  ve Müdür Y. (1998/.....) Görev yaptýðý Fakülte ve bölümler:Modern (Yabancý ) Diller Yüksek Okulu  Dil Öðretimi, Mürtercim-Tercümanlýk Bölümü, Fen Edebiyat Fakültesi Türkoloji Bölümü
  14. Muzaffer Eyimaya :Ankara Üniversitesi Ýlahiyat Fakültesi, Öðretmen, Turhal Þeker Anadolu Öðretmen Lisesi Müdürü, Turhal
  15. Salim Köse: Uludað Üniversitesi, ÝÝBF- Sudan
  16. Mustafa Gümüþ: Fýrat Üniversitesi, Teknik Eðitim Fakültesi, Öðretmen, yönetici, Erbaa/Tokat
  17. Ahmet(Süleymanoðlu) Eyimaya: 19 Mayýs Üniversitesi Amasya Eðitim Fakültesi, Öðretmen, Turhal Öðretmenevi ve ASO Müdürü  Turhal/Tokat
  18. Metin Yýldýz:   Mimarlýk Mühendislik Fakültesi, Hollanda
  19. Coþkun Köse: Hacettepe Üniversitesi, Saðlýk Hizmetleri Yüksek Okulu, Kara Harp Okulu , Subay, ANKARA
  20. Zekeriya Ýyimaya : Araþtýrma Görevlisi, Ýstanbul Üniversitesi Ýlahiyat Fakültesi, Ýstanbul
  21. Þeref Eyimaya: Astsubay Kýdemli Baþçavuþ
  22. Süleyman YILMAZ(Abidin oðlu): Jandarma Meslek Yüksek Okulu
  23. Salih Köse: 19 Mayýs Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi
  24. Ertan Eyimaya: Orta Doðu Teknik Üniversitesi, Ankara
  25. A.Hadi Yýldýz:  Ýnönü Üniversitesi, Meslek Yüksek Okulu,Elektronik Bölümü,SABANCI HOLDÝNG; ÝSTANBUL
  26. Salih Gümüþ: Uludað Üniversitesi Ýktisadi ve Ýdari Bilimler Fakültesi,Bursa
  27. Yavuz Gümüþ: Anadolu Üniversitesi, SSK Ýzmir
  28. Hatice Ýyimaya: ODTÜ Ýktisat Bölümü, Ankara
  29. Habibe Ýyimaya: Ankara Üniversitesi , Hukuk Fakültesi
  30. Mustafa Gümüþ( Þerafettin oðlu): Celal Bayar Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Manisa
  31. Mustafa Çetin(Þevket oðlu): Amasya Eðitim Fakültesi, Suluova Bolat ilköðretim Okulu Müdürü
  32. Osman Ýyimaya(Þabanoðlu): 19 Mayýs üniversitesi, Eðitim Yüksek Okulu, Sýnýf Öðretmeni, Almanya
  33. Yavuz GÜMÜÞ(Halis oðlu): Achen teknik Üniversitesi,Yüksek  Elektrik Mühendisliði, Almanya
  34. Ali Ýyimaya: Bilkent Üniversitesi,
  35. Musa Ýyimaya: Meslek Yüksek Okulu
  36. Kerim Ýyimaya: Atatürk Üniversitesi, Çevre Mühendisliði, Ýstanbul Bayýndýrlýk ve Ýskan Müdürlüðü
  37. Burhan Yýldýz: KKTC, Lefke Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliði
  38. Adem Köse:  Eskiþehir Osmangazi  Üniversitesi, Endüstri Mühendisliði ,
  39. Figen GÜMÜÞ: Pamukkale Üniversitesi, Meslek Yüksek Okulu, Tekstil Bölümü, DENÝZLÝ
  40. A.Latif Yýldýz: Polis Memuru, Güvenlik Amiri, Sultanbeyli Belediyesi Zabýta Müdürlüðü yaptý. Halen Ýdari Mali Ýþler müdürlüðü yapmaktadýr.
  41. Yusuf Yýldýz( Mehmet oðlu) : Selçuk Üniversitesi, Uluslararasý Ýliþkiler Bölümü
  42. Yusuf Yýldýz( A.Haluk Oðlu): Marmara Üniversitesi, Endüstri Mühendisliði
  43. Cihat Eyimaya: Uludað Üniversitesi, Meslek Yüksek Okulu , Elektronik Bölümü,
  44. Recai GÜMÜÞ: Sakarya Üniversitesi, Ýþletme Bölümü
  45. Mahmut Sami Eyimaya(Osman Oðlu) : Atatürk Ünivesitesi , Erzincan Eðitim Fakültesi, Sýnýf Öðretmenliði, Öğretmen Zile/TOKAT
  46. Tuðba Koçak( Nail kýzý): Kafkas Üniversitesi Hemþirelik Yüksek Okulu , Gazi Ün. Týp Fakültesinde Hemþire, Ankara.

  47. Halis Koçak( Halit oðlu): Beykent Üniversitesi Ýþletme Fakültesi , Ekonomi ve Ýþ Ýdaresi Bölümü, Ýstanbul

  48. Mustafa GÜMÜÞ ( Veysel Oðlu): Anadolu Üniversitesi, Muhasebe Bölümü mezunu, Ýhlas Holding/ÝST

  49. Mustafa Eyimaya(Ahmet oðlu): Selçuk Üniversitesi, Çumra MYO Tapu ve Kadostro Bölümü: Turhal'da  Tapu Dairesinde Tapu Memuru
  50. Muammer Eyimaya(Ahmetoðlu):Anadolu Üniversitesi, ÝÝBF Kamu Yönetimi Bölümü 2. sýnýf öðrencisi
  51. Ali Fuat Çetin: ODTÜ Ýnþaat Mühendisliði, ABD Ýndiana Pordiyum Üniversitesinde doktora eðitimi almaktadýr.
  52. Bilal Çetin: Karadeniz teknik Üniversitesi Mimarlýk Bölümü/ özel iþ sahibi/ Öveçler/Ankara
  53. Semra GÜMÜÞ: Gaziosmanpaþa Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu,  Bankacýlýk Bölümü
  54. Þeref Þenel( Hamza oðlu): Anadolu Üniversitesi,  AÖF. Polis Memuru, Amasya
  55. Mustafa Þenel ( Hamza oðlu): Atatürk Üniversitesi, Ýngiliz Dili ve Edebiyatý ,  Ýngilizce ve Drama Öðretmeni, Ýndiana, ABD
  56. Abdulkadir Ýyimaya: Açýk Öðretim Ýlahiyat Fakültesi(öðrenci), Ýstanbul
  57. Metin Ýyimaya: Amasya Eðitim Fakültesi, Ýlköðretim okulu öðretmeni,
  58. Serkan Ýyimaya: ODTÜ, Ýnþaat Mühendisliði,TSE, Ankara
  59. Mehmet Burhan Ýyimaya: ODTÜ, Bilgisayar Mühendisliði,
  60. Derya Gümüþ: Ýstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi , Türkoloji Bölümü, Yüksek Lisans
  61. Mukaddes Gümüþ: Anadolu Üniversitesi -Kamu Yönetimi
  62. Yusuf Emre ÝYÝMAYA, Abdullah oðlu, Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Ýnþaat Mühendisliði Bölümü Mezunu, Ýnþaat Mühendisi, ANKARA
  63. Yavuz GÜMÜÞ( Halis oðlu): Achen Teknik Üniversitesi, Elektrik Mühendisliði Bölümü, Almanya
  64. Hasan Yýlmaz: Yusuf Balasagun Kýrgýz Milli Devlet Üniversitesi, Tarih Bölümü, Biþkek/Kýrgýzistan
  65. Muhammed Ali Ýyimaya( Abdullah oðlu), Erciyes Ün. Þehir ve Bölge Planlamacýlýðý Bölümü mezunu, Ankara
  66. Sedat Koçak: Anadolu Üniversitesi, Kamu Yönetimi Bölümü, I.sýnýf
  67. Orhan Yýldýz: Anadolu Üniversitesi , Kamu Yönetimi Bölümü, I. sýnýf
  68.  Gökhan GÜMÜÞ(Recep oðlu): C.Bayar Üniversitesi, MYO. Ýzmir
  69. Þükrü Gümüþ(Recep oðlu): MYO,Ýzmir
  70. Aydýn YIldýz: Sakarya Üniversitesi, Makina Mühendisliði Bölümü mezunu,
  71. Fatih Çetin: Gaziosmanpaþa Üniversitesi MYO Ýnþaat Bölümü
  72. Abdulbaki YILDIZ: Açýk Öðretim Polis Meslek Yüksek Okulu mezunu.
  73. Necati Ýyimaya: Anadolu Üniversitesi AÖF Ýktisat Bölümü mezunu, ÝST.
  74. Ruhi Koçak( Kemal oðlu): Muðla Üniversitesi, Muhasebe Bölümü mezunu.
  75. Havva Koçak(Hüseyin kýzý): Gazi Osman Paþa Üniversitesi, Hemþirelik Yüksek Okulu, Tokat
  76. BÝLAL KOÇAK: AMASYA ÜNÝVERSÝTESÝ Meslek Yüksek Okulu- Haberleþme Bölümü
  77. Murat Koçak(Hasan oðlu): Ýstanbul Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Biyoloji Bölümü-Ýstanbul
  78. Doðan Eyimaya(Hasan oðlu): Bilgisayar Mühendisi, Almanya
  79. Süleyman Emre Ýyimaya: 19 Mayýs üniversitesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliði Bölümü , SAMSUN
  80. Yusuf Eyimaya,Eskiþehir Anadolu Üniversitesi  Ýktisat Fakültesi Çalýþma Ekonomosi Bölümü öðrencisi, 
  81. ABDULLAH ÝYÝMAYA ( Yusufoðlu) (A.Ü.ÝÞLETME FAKÜLTESÝ) AMASYA GÖKHÖYÜK TÝM SATINALMA VE PAZARLAMA MÜDÜRÜ
  82. Ferhat GÜMÜÞ(Fahrettin oðlu): Gazi Osman Paþa Üniversitesi, MYO, TOKAT
  83. Sercan Yýlmaz (Alaattin oðlu),Anadolu Üniversitesi, AÖ F Kamu Yönetimi Bölümü, I. Sýnýf
  84. Uður Gümüþ: Anadolu Üniversitesi,  AÖF; Muhasebe Bölümü
  85. Havva Koçak (Hüseyin kızı), Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Hemşirelik Yüksek Okulu, TOKAT
  86. Vediha Koçak (Kemal kızı),Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Sınıf Öğretmenliği, TOKAT
  87. Yakup Gümüş (Abdullah oğlu), Gazi Üniversitesi, ANKARA
  88. Hilal Gümüş, (Durmuş kızı),Trakya Üniversitesi, EDİRNE
  89. Osman Beyhan Gümüş (Muhittin oğlu), Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı,ANKARA
  90. Nazlı Hilal Gümüş ( Muhittin kızı)Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi, Tarih Bölümü,ANKARA
    91. Bilal Koçak (Basri oğlu), Karabük Üniversitesi, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Karabük
    92.Sevda Gümüş (Bekir kızı) Kastamonu Üniversitesi, Meslek yüksek Okulu,
     
     Lütfen yukarýda adý soyadý bulunmayanlardan üniversite mezunlarýný veya  halen bir üniversitede okuyanlarý bildiriniz.

Diðer Meslek ve Ýþ Sahipleri veya emekliler:

  1. Yusuf Ýyimaya (Hafýz)(Abdullah oðlu), Emekli Din Görevlisi, Amasya

  2. Emin Ýyimaya, Emekli Din Görevlisi,Turhal

  3. Süleyman Yýldýz, Emekli Din Görevlisi, Turhal

  4. Mustafa Yýlmaz, Orman Muhafaza Memuru

  5. Numan Gümüþ: Emekli Güvenlik Memuru,

  6. Fikri(Fahri) Ýyimaya: Müteahhit,Turhal

  7. Hüsnü Ýyimaya, Emekli Din Görevlisi, Turhal

  8. Hasan Gümüþ:Tekel Yaprak Ýþletmeleri,Elektrik Teknikeri/ ERBAA/ TOKAT

  9. Mehmet Yýldýz( Mustafa oðlu), Emekli Banka Memuru, Ýstanbul

  10. Ahmet Efendi GÜMÜÞ, Amasya

  11. Þerafettin Gümüþ, Ýstanbul Ecza Deposu, Muhasebeci, Ýstanbul

  12. Fatma Gümüþ(Tayyar kýzý) , Ýzmir

  13. Haluk Yýldýz , Polis Memuru, Ýstanbul

  14. Aziz YIlmaz, Özel sektör/ Ýstanbul

  15. A.Kadir Þimþek, Din Görevlisi, Turhal

  16. Fahri Koçak: Polis Memuru

  17. Hamza Ýyimaya:  Polis Memuru, Niksar

  18. Yusuf (Kazým oðlu)Eyimaya: Din Görevlisi

  19. Ahmet Yýldýz: Din Görevlisi, Zile

  20. Halit Gümüþ, Elektrik-Elektronik ve Yapý Ýþleri-Yuva/Amasya

  21. Suat Gümüþ: Ýstanbul

  22. Kemal Koçak,  Ülker A.Þ, Ýstanbul

  23. Ahmet GÜMÜÞ: Almanya

  24. Sultan GÜmüþ: Almanya

  25. Yunus Gümüþ: Özel sektör, Ýstanbul

  26. Abbas GÜMÜÞ: Ýhlas Holding Büro Sorumlusu, Ýstanbul

  27. Fikret Ýyimaya: Yimpaþ Turhal

  28. Selami GÜMÜÞ: Almanya

  29. Sinan Gümüþ: Özel sektör, Ýstanbul

  30. Kenan Koçak: Özel sektör, Tekirdað

  31. Murat GÜMÜÞ: Özel sektör,Almanya

  32. Zekeriya Gümüþ: Almanya

  33. Abdullah GÜMÜÞ: KOSGEB, Bursa

  34. Hacý Koçak( Hüseyin oðlu): Emniyet Genel Müdürlüðü Komiser, ANKARA

  35. Mücahit Ýyimaya: Din Görevlisi, Havza/Samsun

  36. Hüseyin Ýyimaya: Ülker AÞ. Ýstanbul

  37. Dila Gümüþ( Selim kýzý): Turhal

  38. Ahmet Gümüþ (Halis oðlu): Özel sektör, Almanya

  39. Mustafa Ýyimaya:Ülker AÞ.Ýstanbul

  40. Yusuf iyimaya(Hacý Bekir oðlu):Esnaf ,Tokat

  41. Hasan Ýyimaya:Özel sektör/Ýstanbul

  42. Zekeriya ( Cavitoðlu)Gümüþ: Fransa

  43. Dudu Gümüþ: Fransa

  44. Bilal Ýyimaya: Turhal  Kredi ve Yurtlar Kurumu

  45. Abdulkadir GÜMÜÞ: Özel sektör, Ýstanbul

  46. Hümeyra Gümüþ:  Ýstanbul

  47. Hediye Gümüþ: Ýzmir

  48. Mustafa Gümüþ( Mehmet oðlu): Ülker AÞ,Ýstanbul

  49. Yusuf Çetin: Ýstanbul

  50. Fatma Gümüþ: Fransa

  51. Özgür Murat Çetin: Ýstanbul

  52. Suat GÜMüÞ (Cavit oðlu): Fransa

  53. Ömer Faruk Ýyimaya: Din görevlisi, Yozgat

  54. Neslihan GÜMüþ: Almanya

  55. Hüseyin Gümüþ( Þükrü oðlu): Ýzmir

  56. Yavuz Eyimaya(Hasan oðlu):Ýstanbul BB.Ulaþtýrma AÞ'de Makine Teknisyeni

  57. Tuncay ( Hüseyin oðlu) Gümüþ/ Ýstanbul

  58. Fatih Gümüþ: Ýstanbul

  59. Alparslan Gümüþ: Ýstanbul

  60. Sami Þenel:demiryolu ustasý , Kalebozan /Ýstanbul

  61. Mustafa Þenel:Piyade uzman çavuþ .Baþkale/Van

  62. Murat þenel:demiryolu iþçisi.(rhomberg Kalebozan /Ýstanbul),

  63. Ferhat Þenel:(demiryolu enerji rayý uzmaný,  Kalebozan/ Ýstanbul

Lütfen, en az lise mezunu olup belli bir meslek sahibi olanlarý bildiriniz.